ענבל בר-און, משרד עריכת דין
לפניות במיילצור קשר

יציאה מחוזה שכירות עקב מטרד רעש

לא אחת, אדם מתקשר בחוזה שכירות לאחר שהשיב על מודעה ב"הומלס"/"יד 2" – המציגה את הדירה כ"שקטה" ולא אחת בעל הדירה מוסיף בביטחון (חסר כיסוי, כך מסתבר בדיעבד) כי "אתם תשמעו את הציפורים". בפועל, מסתבר כי קשה מאד לשמוע את הציפורים בדירה, בין אם בשל עבודות בניה שמתבצעות באזור (נניח, בשל פרויקטים של תמ"א 38 או פרויקטים של פינוי בינוי המתבצעים באזור), בין אם בשל עבודות שיפוצים שמתבצעות באזור (בדיוק השכן החליט שזה הזמן ואפילו קיבל הלוואה מן הבנק בכדי למרר את חייכם ובכדי לנסר את אוזניכם ובכדי לקדוח את מוחכם), ובין אם משום שהשכנה החליטה להגשים את עצמה, וההגשמה העצמית שלה באה לידי ביטוי בפתיחת "משפחתון", שבו, בין היתר, מפתחים את החוש המוסיקלי של הילדים על ידי הקשה על סירים.

יכול להיות שאותו ילד קטן שבגיל הגן למד להקיש על סירים, מתקדם לתופים בגיל 16, והוא השכן שלכם, שההורים כל כך רוצים לעודד את ה"כשרון" ה"מדהים" שלו (על חשבון הכישרון של הבן שלכם ללמוד לבגרות בפיזיקה-כימיה-מתמטיקה 5 יחידות).

יכול להיות שלשכן שלכם אין כוח לתופף, אבל הוא מתמחה בתחום הקריוקי, עם דגש על זיופים, ועם מגברים שמרצדים את אוזניכם ומבקעים את עור התוף שלכם כאילו היה גשר המכביה בשעת קריסתו.

כך או כך, בעל הדירה הבטיח לכם דירה שקטה, אבל להבטחות שלו אין כיסוי (ולשיקים שלכם יש). אתם מבינים שאין מנוס – אלא לצאת מן הדירה ולשכור דירה חלופית, היות ובעל הדירה הטעה אתכם, ולמעשה לא גילה לכם פרטים מהותיים אשר הוא ידע עליהם, בטרם החתים אתכם על חוזה. בעל הדירה מגלגל עיניים לשמיים ומפטיר – "תביאו לי דייר חדש, ותוכלו לצאת" מה שמשאיר אתכם בשבי: אף דייר חדש  לא רוצה להתגורר בשכנות לאתר בניה/שכן מתופף/שכן שמזייף בקריוקי, ושכנה שהגשימה את עצמה באמצעות ניהול פעוטון צווחני.

אתם צועקים הצילו, ורוצים להשתחרר מהחוזה. הדבר אפשרי, תודות לסעיפים מסוימים הן בחוק החוזים, התשל"ג – 1973, והן תודות לסעיפים מסוימים בחוק השכירות והשאילה, התשל"א – 1971. ניתן לדרוש מבעל הדירה לשחרר אתכם מן החוזה, בשל ההטעיה שהוא הטעה אתכם, ואם הוא מסרב לעשות כן, ניתן לפנות לבית משפט השלום באזור מגוריכם. לרוב בעלי דירה לא ירצו כי העובדה שהטעו את הדיירים שלהם תיחשף ברבים, במסגרת הליך משפטי, וישנה אפשרות סבירה כי די במכתב הדרישה, בכדי לשחרר אתכם מן השבי של מגורים בדירה רועשת, שבאופן תמוהה וחסר תום לב הוצגה לכם כ"שקטה".

 

משרדנו עוסק בסיוע לדיירים ש"נכלאו" בחוזה שכירות בדירה רועשת להשתחרר מחוזה השכירות, ככל שהמצב המשפטי מאפשר זאת (למשל אם בעל הדירה הטעה את השוכר, לרבות במחדל, והסתיר ממנו א מטרד הרעש). משרדנו פונה לבעלי דירות במכתבי דרישה לשחרר את הדייר מן החוזה, ו- ככל שמכתב הדרישה אינו מניב את התוצאה הרצויה, אנו פונים לבית המשפט.

אודות המשרד

משרד עריכת הדין ענבל בר-און עוסק במשפט המנהלי ובנקודות המפגש של האזרח הקטן עם הרשות או עם גופים גורמים עתירי כוח (הידועים גם כ"גופים דו מהותיים").

המשרד עוסק בעיקר בתחום הפסיכיאטריה והמשפט, עם דגש על אשפוז בכפייה, ערר וערעור על אשפוז בכפייה, תביעות נזיקין בגין אשפוז בכפייה, מניעה משפטית של אשפוז בכפייה, ועוד.

גם כשאנו עוסקים בתחומי המשפט האזרחי, הדגשים הינם על יחסי האזרח והרשות: תביעות נזיקין כנגד רשויות שלטוניות בגין עוולות חוקתיות, התגוננות מפני תביעות השתקה של רשויות מקומיות, ועוד. 

אתר זה עדיין מצוי בשלבי בנייה, לפיכך הנכם מוזמנים להמשיך ולהתעדכן מפעם לפעם בעמודים חדשים ובמאמרים חדשים.

תחומי עיסוק

  • מטרדי רעש
  • פסיכיאטריה ומשפט (אשפוז בכפייה)
  • משפט מנהלי
  • דיני לשון הרע והגנת הפרטיות
  • נזקי גוף
  • נכי צה"ל

צור קשר

050-4421948*

דוא"ל: [email protected]