ענבל בר-און, משרד עריכת דין
לפניות במיילצור קשר

משרדנו בתקשורת

"המחאה אל מול משרד המשפטים הובילה לאשפוז כפוי"

א', שם בדוי, שבתה לאות מחאה במשך מספר ימים אל מול משרד המשפטים, בעקבות עוול שנגרם לה, לטענתה, בבית הדין הרבני. היא אושפזה בכפייה. בית החולים הפסיכיאטרי ביסס את עילת ה"מסוכנות" על סמך הטענה האבסורדית, כי לינה במתחם משרד המשפטים, הממוקם במזרח ירושלים, מסכנת את א'. עו"ד ענבל בר-און, בערר מפורט בן 8 עמודים, הזימה והפריכה כל טענה שבתיק הרפואי, ובפרט את הטענה האבסורדית בדבר "מסוכנות עצמית" שלא הוותה אלא אמתלה לאשפוזה הכפוי של א'. לא יתכן, הרי, שעובדות משרד המשפטים יוצאות בכל ערב בגפן לרכב או לרכבת מאותו מתחם בדיוק, ולא מוגדרות כ"מסכנות את עצמן", אולם א', אשר שבתה שם לאות מחאה ולנה שם ארבעה ימים, תוייגה בתיוג סרק כ"מסוכנת לעצמה".

קראו עוד בכתבה

"המעמד הנחות מכולם"

עו"ד ענבל בר-און במאמר ב"הארץ" המבאר מדוע המעמד המשפטי המפלה של אנשים עם מגבלה ו/או תיוג פסיכיאטרי, אינו אלא "שידור חוזר" של אפליית שחורים ונשים במאות הקודמות, והשמתם בסטטוס משפטי מפלה, עקב הנחות יסוד מוטעות.

קראו עוד במאמר

"תנו לישון בשקט"

עו"ד ענבל בר-און מתראיינת לערוץ 7 (20.4.17) בשאלה: מה עושים כשהשכן מרעיש ולא מתחשב (התשובה: מגישים בקשה לצו מניעה. כשהשכן אינו מתחשב, ממילא כבר אין יחסי שכנות טובים, ומנסיון דווקא פניה לבית המשפט יכולה להבהיר לשכן שהוא הגזים). 

קראו עוד בכתבה שבערוץ 7

קשירות בניגוד לחוק

עו"ד ענבל בר-און ייצגה את "עדי" (שם בדוי) בוועדת ערר ובערעור על אשפוזה הכפוי של "עדי" בבית החולים מעלה הכרמל. כנגד "עדי" ננקטו אמצעי הגבלה שלא כדין, ובניגוד לממצאי הוועדה לצמצום הקשירות בראשות בועז לב. עו"ד בר-און טענה, הן במסגרת הערר שהוגש לוועדת הערר המחוזית, והן במסגרת הערעור שהוגש לבית המשפט המחוזי, כי הן לוועדה והן לבית המשפט הסמכות לדון בתנאי האשפוז הכפוי, ולא רק בעצם נחיצותו, וזאת מכוח סעיף 14 לחוק האשפוז הכפוי, וכן מכוח עיקרון המידתיות. הטענה נתקבלה בחלקה ע"י כב' השופט שמואל ברלינר.

האזינו לתוכנית הרדיו של קרן נויבך: עו"ד ענבל בר-און ועו"ד שרון פרימור מארגון "בזכות" מתראיינות במשותף על המקרה המזעזע של "עדי". 

"רחוקות מהחזית אך ראויות לפרס": אתר "סלונה" הכריז על נשות השנה לשנת 2016. אף אישה אשר פועלת למען אנשים עם מוגבלות לא נמנתה על נשות השנה. רילי ווילוו, עיתונאית, אקטיביסטית וזמרת יוצרת בישראל ובברלין, החליטה לעשות מעשה, והכריזה על נשות השנה שלה, נשים אשר פועלות ללא לאות למען זכויות של אנשים עם מוגבלות. גם עו"ד ענבל בר-און נמנתה בין הנשים שזכו להוקרה הזו, וניתן לקרוא על כך כאן בכתבה.

אודות המשרד

משרד עריכת הדין ענבל בר-און עוסק במשפט המנהלי ובנקודות המפגש של האזרח הקטן עם הרשות או עם גופים גורמים עתירי כוח (הידועים גם כ"גופים דו מהותיים").

המשרד עוסק בעיקר בתחום הפסיכיאטריה והמשפט, עם דגש על אשפוז בכפייה, ערר וערעור על אשפוז בכפייה, תביעות נזיקין בגין אשפוז בכפייה, מניעה משפטית של אשפוז בכפייה, ועוד.

גם כשאנו עוסקים בתחומי המשפט האזרחי, הדגשים הינם על יחסי האזרח והרשות: תביעות נזיקין כנגד רשויות שלטוניות בגין עוולות חוקתיות, התגוננות מפני תביעות השתקה של רשויות מקומיות, ועוד. 

אתר זה עדיין מצוי בשלבי בנייה, לפיכך הנכם מוזמנים להמשיך ולהתעדכן מפעם לפעם בעמודים חדשים ובמאמרים חדשים.

תחומי עיסוק

  • מטרדי רעש
  • פסיכיאטריה ומשפט (אשפוז בכפייה)
  • משפט מנהלי
  • דיני לשון הרע והגנת הפרטיות
  • נזקי גוף
  • נכי צה"ל

צור קשר

050-4421948*

דוא"ל: [email protected]