ענבל בר-און, משרד עריכת דין
לפניות במיילצור קשר

תביעות נזיקיות בגין מטרדי רעש

מטרדי רעש עלולים להסב נזקים רבים – עבור פרילנסרים אשר עובדים מן הבית במקצועות כגון עיתונות, תרגום, עריכה, תכנות, עריכת דין, הוראה (כולל בדיקת מבחנים), וכן עבור אנשים העובדים ממשרד, אך משלימים עבודה מהבית (לדוגמא מהנדסים ושאר בעלי מקועות חופשיים). מטרד רעש קבוע יכול לשבש את יכולתו של אדם העובד מביתו לבצע את עבודתו, ולגרום לו נזקים של ממש: איחורים בהגשת מטלות, ובסיום פרויקטים, עניין שעלול לעלות לאותו פרילנס באובדן לקוחות, בירידת מוניטין, ובפיטורין מן העבודה (במידה והוא שכיר העובד חלקית מביתו).

אובדן הכנסה הינו נזק בר פיצוי. לא זו אף זו – גם סטודנטים ותלמידי תיכון הזקוקים לשקט לצורך לימודיהם עלולים להינזק ממטרדי רעש – הם עלולים לאחר בהגשת מטלות, לא להגיש מטלות, להגישן בצורה משובשת וגרועה מכפי שהיו עושים זאת בסביבה שקטה. סטודנט אשר נחשף למטרד רעש, והתקשה או אף לא היה מסוגל כליל ללמוד לבחינות עקב מטרד זה – סבל מנזק בר פיצוי, ויכול לתבוע את נזקו ממחולל מטרד הרעש.

לא רק את מחולל מטרד הרעש ניתן לתבוע, אלא גם את הגורם אשר אמון על אכיפת מטרדי רעש, אך לא טרח לפעול, כדוגמת המשטרה, אשר פעמים רבות מספור מפקירה את תושבי המדינה למטרדי רעש קשים (למעט אם מטרד הרעש הוא בפתח תקווה באזור ההפגנות כנגד היועמ"ש, שאז המשטרה חרוצה מאד באכיפת מטרד הרעש, ורק במקרה זה).

 

משרדנו עוסק בהגשת תביעות נזיקיות כנגד גורמים מרעישים, לרבות שכנים, וכן כנגד הגורמים אשר תפקידם להגן על האזרח מפני מטרדי רעש – אך נמנעו מלעשות כן, תוך הפקרת האזרח לשיבוש חייו ולפגיעה בפרנסתו/לימודיו/ משפחתו.

אודות המשרד

משרד עריכת הדין ענבל בר-און עוסק במשפט המנהלי ובנקודות המפגש של האזרח הקטן עם הרשות או עם גופים גורמים עתירי כוח (הידועים גם כ"גופים דו מהותיים").

המשרד עוסק בעיקר בתחום הפסיכיאטריה והמשפט, עם דגש על אשפוז בכפייה, ערר וערעור על אשפוז בכפייה, תביעות נזיקין בגין אשפוז בכפייה, מניעה משפטית של אשפוז בכפייה, ועוד.

גם כשאנו עוסקים בתחומי המשפט האזרחי, הדגשים הינם על יחסי האזרח והרשות: תביעות נזיקין כנגד רשויות שלטוניות בגין עוולות חוקתיות, התגוננות מפני תביעות השתקה של רשויות מקומיות, ועוד. 

אתר זה עדיין מצוי בשלבי בנייה, לפיכך הנכם מוזמנים להמשיך ולהתעדכן מפעם לפעם בעמודים חדשים ובמאמרים חדשים.

תחומי עיסוק

  • מטרדי רעש
  • פסיכיאטריה ומשפט (אשפוז בכפייה)
  • משפט מנהלי
  • דיני לשון הרע והגנת הפרטיות
  • נזקי גוף
  • נכי צה"ל

צור קשר

050-4421948*

דוא"ל: [email protected]